Дома Фудбал Италија Први зборови на Мацари по враќањето во Наполи: Не спиев два дена…

Први зборови на Мацари по враќањето во Наполи: Не спиев два дена…

Валтер Мацари по десет години повторно ќе го води Наполи, а при неговото прво пристигнување во Неапол не беше расположен да разговара со новинарите.

Во времето кога тој беше тренер на Наполи за овој тим играше и Горан Пандев (ТУКА) кој имаше пофални зборови за неговото враќање, македонската фудбалска легенда верува дека Мацари е вистинскиот човек за Наполи.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


По пристигнувањето Мацари без проблеми се фотографираше со навивачите кои сакаа селфи, меѓутоа не беше премногу расположен за разговор со новинарите. Искусниот стратег само кратко им кажа дека не спиел два дена и влезе во автомобилот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Каков потег: Додека сите протестираат, Модриќ покажа колку е голем!

Бурни се реакциите во шпанската фудбалска јавност по вчерашниот натпревар помеѓу Валенсија…