Дома Фудбал Останато Првенец на Меси во дресот на ПСЖ🎥

Првенец на Меси во дресот на ПСЖ🎥

Лионел Меси го постигна првиот гола во дресот на Пари Сент Жермен.

„Светците“ играат големо дерби со Манчестер Сити во Лигата на шампиони и брзо стигнаа во водство со голот на Гаје.

Лео Меси во 74-та минута на асистенција на Нејмар го постигна првиот гол во дресот на ПСЖ и веројатно го реши победникот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Само Перишиќ во Серија А постигнал гол од пенал со двете нозе

Интер вчера го доживеа првиот пораз сезонава во Серија А, Лацио бешѓе подобар од „нероаѕур…