Дома Фото Прва фотографија од Роналдо откако е позитивен на коронавирус ?

Прва фотографија од Роналдо откако е позитивен на коронавирус ?

Кристијано Роналдо е во изолација откако е тестиран позитивно на коронавирусот.

Ѕвездата на Јувентус е откриен позитивен пред натпреварот против Шветска и моментално е во задолжителна изолација.

Роналдо се чувствува добро, нема никакви симптоми и времето го поминува во својата хотелска соба.

Камерите го снимиле Кристијано на терасата од собата во хотелот. Изгледа добро, насмеано и веројатно брзо ќе се врати на зелените терени.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фото

Проверете

Куман: Само еден човек се прашува за иднината на Меси

Тренерот на Барселона има многу поголеми грижи од иднината на Лионел Меси. Неговиот тим е …