Дома Останати Ракомет По пристигнувањето ракометарите веднаш на тестирање

По пристигнувањето ракометарите веднаш на тестирање

Македонската ракометна репрезентација пристигна во Египет, откако доби повик за настап на СП после откажувањето на Чешка.

Според протоколите, екипата и стручниот штаб веднаш по пристигнувањто во Каиро беа упатени на тестирање за Ковид 19.

После тестирањето ракометарите ќе заминат во изолација додека не ги добијат резултатите.

Избраниците на Брестовац ќе имаат малку време да се адаптираат и да се подготват за утрешниот натпревар против Шведска.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Ракомет

Проверете

Тргнавме добро па застанавме: Пораз од 10 разлика против Словенија

Македонија денес сосема добро го започна натпреварот против Словенија која пред почетокот …