Дома Фудбал Италија Потпишани сите документи и познати детали од договорот на Фонсека и Милан

Потпишани сите документи и познати детали од договорот на Фонсека и Милан

Италијанскиот експерт за трансфери Фабрицио Романо објави дека Паоло Фонсека веќе го потпишал договорот со Милан.

Од претходно се најавува и дека Фонсека ќе биде наследник на Пиоли на клупата на „росонерите“, а сега тоа е и потврдено.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Во наредните денови се очекува Фонсека да биде и промовиран преку социјалните мрежи.

Договорот кој го потпиша Фонсека е со важност до јуни 2026 година, а во него има и клазула за продолжување во зависност од резултатите.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

По освоеното Европско првенство, Јамал ужива во Грција 📸

Најголемата фудбалска сензација на денешницата, младиот Шпанец Ламине Јамал, ужива во засл…