Дома Видео Потег кој предизвика расправа: Дали ова е два или три поени? (ВИДЕО)

Потег кој предизвика расправа: Дали ова е два или три поени? (ВИДЕО)

„ЕСПН“ објави едно интересно видео на својот Твитер профил и така отвори расправа помеѓу љубителите на кошарката.

Имено, едно момче изведен еден интересен и необичен потег бидејќи се одрази од позади линијата за три поени кратко леташе и потоа поентираше.

Следуваа прашања дали се работи за два поени или три поени?

Судејќи според сите правила станува збор за кош кој носи три поени, а некои се шегуваа и порачаа дека ова е совршен начин за Јанис Антетокумпо да погодува и тројки.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Погледнете што им правеше вчера Нејмар на играчите на Аталанта 🎥

Фудбалерите на ПСЖ вчера се пласираа во полуфиналето од Лигата на шампионите откако во Лис…