Дома Фудбал Останато Потег за пофалба: Во хотелите на Невил и Гигс за докторите се ќе биде бесплатно! (ВИДЕО)

Потег за пофалба: Во хотелите на Невил и Гигс за докторите се ќе биде бесплатно! (ВИДЕО)

Гери Невил и Рајан Гигс успешно водат два хотели во Манчестер.

Поради пандемијата од коронавирусот двајцата поранешни фудбалери одлучија да се солидаризираат со сите загрозен, па на докторите им ги отворија вратите хотелите и таму ќе добијат се што ќе посакаат бесплатно.

„Од текот на минатата недела бевме во констатни разговори со здравствените сервиси во Манчестер. Од петок нашите хотели ќе биде отстапени на докторите и здравствените работници. Сметам дека во овие моменти сите мораме да бидеме солидрани. Се ќе им биде бесплатно, а нашите вработени ќе им стојат на располагање. Така ќе биде во наредните неколку месеци“, порача Невил помеѓу другото во видеото кое го објави на социјалните мрежи.

Потег кој секако заслужува пофалби.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Бензема со дополнување на изјавата за Жиру: Видете, ако ме споредите со „стариот“ Роналдо тогаш ја сум картингот

„Не мешајте Формула 1 со картинг. Да, јас во таа приказна сум Формула 1“. На овој начин Бе…