Дома Фудбал Потврден случај на коронавирус во Интер

Потврден случај на коронавирус во Интер

Tимот на Интер соопшти дека Данило Д’Aмбросио е заразен со коронавирус.

Како што се наведува Д’Aбросио добил позитивен резултат на тестирањата кои биле направени во понеделникот. Од клубот додаваат дека дефанзивецот е веќе во карантин во неговиот дом.

Ќе потсетиме, Д’Aмбросио го пропушти дуелот со Торино бидејќи почувствува симптоми слични на грип. Тој со екипата патуваше во Торино, но брзо се врати во Милано.

Во овој момент Интер е прв на табелата во Серија А со девет бодови повеќе од градскиот ривал Милан.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Хрватска го објави списокот за ЕП

Покрај Белгија која прва го објави списокот за Европското првенство, тоа го направи и Хрва…