Дома Фудбал Репрезентации Потврдено: Најдобриот фудбалер на Косово го пропушта натпреварот со Македонија

Потврдено: Најдобриот фудбалер на Косово го пропушта натпреварот со Македонија

Најдобриот фудбалер на Косово, Ведат Муричи репрезентацијата со која ќе игра на 8. октомври во плеј-офот за пласман на Европското првенство 2021 со сигурност нема да настапи за својата репрезентација.

Утрово „Калчомеркато“ објави дека тој е позитивен на коронавирус и ќе мора да оди во изолација, но покрај вирусот Муричи има и повреда, истегнување на мускулот. Поради оваа повреда тој ќе биде надвор од терените најмалку еден месец.

Ова секако се лоши вести за селекторот и репрезентацијата на Косово. Ќе потсетиме ова е полуфинале, а победникот ќе игра на гости против подобриот од второто полуфинале во кое играат Белорусија и Грузија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Зидан: Победата е заслужена, одигравме перфектно

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан беше исклучително задоволен од играта на својот тим…