Дома Топ вести Потврдена позајмицата на Одегард!

Потврдена позајмицата на Одегард!

Позајмицата на Мартин Одегард е и официјално потврдена.

Овој 22 годишен играч за врска потпиша договор со Арсенал до крајот на Арсенал каде што ќе игра како позајмен играч од Реал Мадрид.

Арсенал и Реал се договориле „топџиите“ да ја исплаќаат неговата плата. Во Арсенал Одегард ќе го носи дресот со број 11.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Ситуацијата поради која навивачите на Звезда долго ќе жалат

Екипата на Милан некако успеа да ја елиминира Црвена Звезда и да го осигура пласманот во о…