Дома Останати Поставен нов македонски рекорд во скок во далечина!

Поставен нов македонски рекорд во скок во далечина!


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Македонскиот атлетичар Андреас Трајковски кој долги години живее и тренира во Данска денес постави нов рекорд во скок во далечина.

Трајковски на атлетискиот митинг во Калитеа, Грција во третата серија прескокна 7.79 метри и така го собори претходниот државен рекорд (7.60) кој исто така беше во негова сопственост.

На митингот Трајковски го совои четвртото место, повеќе од него скокнаа Мураил Сришинкар од Индија (8.18), Џејсин Андрин Џонсон исто така од Индија (7.87) и Џален Рукер (7.80) од Австралија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Хаверц пред трансфер во Реал Мадрид

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Германскиот репрезе…