Дома Трансфер зона После Жесус Арсенал може да доведе уште еден играч од Манчестер Сити

После Жесус Арсенал може да доведе уште еден играч од Манчестер Сити

Aрсенал ова лето веќе го доведе Габриел Жесус од Манчестер Сити, но тој би можел да не е единствениот играч кој дресот на „граѓаните“ ќе го замени со оној на „топџиите“.

Новинарот Дејвин Орстејн објави дека Арсенал сериозно работи на трансфер на Зинчеко од Манчестер Сити. Информациите од Островот се дека Сити е спремен да го продаде Зинчеко доколку пристигне адекватна понуда.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


По потписот на Украинецот Арсенал тргнал откако станало јасно дека нема да можат да го доведат Лисандро Мартинез. Од друга страна Сити се обидува да дојде до потписот на Марк Кукуреља од Брајтон што може да биде уште една најава дека вратата за заминување на Зинчеко е отворена.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Миланско дерби за „нвиот Неста“

Дефанзивецот на Торино, Алесандро Бонџорно е на трансфер листата на миланските гиганти Мил…