Дома Останати Авто Мото Посебен ден за семејството Шумахер: Мик победи на Хунгароринг!

Посебен ден за семејството Шумахер: Мик победи на Хунгароринг!

Mик Шумахер ја оствари првата победа во Формула 2 откако денес беше најбрз на Големата на Награда на Унгарија.

Синот на легендарниот Михаел Шумахер славеше на патеката во Хунгароринг каде што неговиот татко оствари четири победи.

„Одлична трка. Возењето беше одлично. Не беше лесно, му честитам на противникот Нобухари Матсушит кој се бореше со мене до самиот крај. Среќен сум“, изјави 20 годишниот Германец.

Најдобар резултат до денешната победа на младиот Шумахер му беше четврото место во Австрија.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Авто Мото

Проверете

Договорот е постигнат: Дефинирана моќта која ќе ја има Рагник во Милан

Вечерашните пишувања на италијански медиуми гласат дека договор помеѓу Милан и германскиот…