Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО Португалија со гол во судиско продолжение ја победи Чешка🎥

Португалија со гол во судиско продолжение ја победи Чешка🎥

Португалија со пресврт и гол во 92-та минута славеше над репрезентацијата на Чешка со 2:1.

Херој на Португалците беше Франциско Консеисао, синот на легендарниот Серџо Консеисао, кој успеа да постигне победнички погодок во 92.минута од дуелот.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Португалија беше подобар противник во првото полувреме, создаде неколку добри шанси, но не успеа да постигне гол.

Казната стигна во 62-та минута кога Чешка дојде до водство. Само неколку минути подоцна Робин Хранац си постигна автогол и ја врати Португалија во игра за триумф, кој стигна во судиското продолжение со деби голот на Консеисао Јуниор.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Европско првенство во фудбал ЕУРО

Проверете

Шок за навивачите на Барселона: Капитенот го изгубил трпението и заминува!?

Капитенот на Барселона, Серхи Роберто повеќе не сака да ја чека Барселона и одлучил да го …