Дома Останати Ракомет Поранешен ракометар на Бутел почина на 40 години

Поранешен ракометар на Бутел почина на 40 години


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Рускиот портал „Брз центар“ објави дека починал поранешниот руски ракометар Алексеј Григорјев.

Григорјев починал на 40-годишна возраст по тешко боледување. Во кариерата настапуваше за Мешков Брест, Мотор Запорожје, Динамо и Нева Санкт Петербург, но и за македонскиот Бутел.

Откако ја завршил кариерата Русинот се занимавал со приватен бизнис.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Ракомет

Проверете

Пред седум години излезе како маскота со Серхио Рамос, денес ќе игра против него🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Ламин Јамал е последн…