Дома Останати Авто Мото Поради коронавирусот откажана трката за Големата награда на Кина!

Поради коронавирусот откажана трката за Големата награда на Кина!

За она што се шпекулираше во изминатите неколку дена сега доби официјална потврда.

Федерацијата на спортови во Шангај излезе во јавноста со соопштение дека се откажуваат сите големи настани додека не се запре епидемијата на коронавирусот.

Поради тоа јасно е дека во тие големи настапа спаѓа и трката за Големата награда на Кина.

Меѓународната автомобилска федерација (ФИА) и управата на Формула 1 се уште не се огласиле на оваа тема. Одлуката за откажување донесена е од страна на локалните власти.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Авто Мото

Проверете

Мик Шумахер многу брзо може во Формула 1 и тоа место легендарниот Кими Раиконен?

Мик Шумахер, синот на легендарниот Михаел Шумахер наскоро би можел да добие шанса во Форму…