Дома Останати Авто Мото Пол позиција за Хамилтон во Абу Даби

Пол позиција за Хамилтон во Абу Даби

0

Шампионот во Формула 1 оваа сезона, Луис Хамилтон ќе стартува од пол позицијата на последната трка во Ф1 шампионатот за оваа сезона.

Хамилтон дојде до својата 11. пол позиција оваа сезона, а веднаш зад него ќе стартува неговиот клубски колега Ботас, а од вториот ред ќе тргне дуото од Ферари, Фетел и Кими Раиконен.

Оваа трка нема разултатско значење откако Хамилтон веќе ја обезбеди титулата. Трката се вози утре со почеток во 14.10 часот.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Авто Мото

Проверете

Еден-два победа за Мерцедес на трката за големата награда на Кина

Мерцедес имаше перфектна трка во Кина, Луис Хамилтон мина прв низ целта пред својот тимски…