Дома Фудбал Англија Полошо тренерско дерби во Челзи од ова на Лампард имало во 1978 година

Полошо тренерско дерби во Челзи од ова на Лампард имало во 1978 година

Вчера уште во првото коло во Премиер лигата беше одиграно големо дерби, Манчестер Јунајтед на „Олд Трафорд“ со убедливи 4:0 го совлада Челзи.

Тој пораз од 4:0 е еден од највисоките во историјата на Челзи на еден дебитант на клупата на „сините“. Всушнот, повисок пораз на еден тренер кој дебитирал на клупата „сините“ бил оној на Дани Бланчфалуер кој во 1978 година изгуби со огромни 2:7 од тимот на Миделсброу.

Навивачите на Челзи со голем оптимизам ја дочекаа својата легенда на клупата бидејќи Лампард минатата сезона одлично го водеше Дерби со кој стигна дури и до плеј-офот за пласман во Премиер лига.

Времето ќе покаже дали тоа беше само лош ден или Лампард брзо ќе ја заврши авантурата како тренер на „Стенфорд Бриџ“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

За да изведете вакво нешто во вода треба да имате силни нозе како Ибра🎥

Златан Ибрахимовиќ овие денови ужива во годишниот одмор. После одличната полусезона во дре…