Дома Луд Спорт Познато со која песна Ибра и Михајловиќ не настапат на Сан Ремо 🎥

Познато со која песна Ибра и Михајловиќ не настапат на Сан Ремо 🎥

Во четврток ќе се одржи познатиот музички фестивал Сан Ремо на кој специјални гости ќе бидат Златан Ибрахимовиќ и Синиша Михајловиќ.

Србинот и Швеѓанецот ќе пејат песна од 1972 година, која се вика „Јо Вагабундо“, што во превод значи „Јас лутам“.

Познато е дека Ибрахимовиќ има балканско потекло, неговата мајка е од Хрвстака, а татко му Босанец.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Фудбалер пристигна во Мексико и исчезна

Фудбалерот на екипата Архаи од Хаити Вилман Ексуме исчезна по доаѓањето  на неговиот тим в…