Дома Фудбал Репрезентации Познато кога Македонија ќе ги добие противниците во Лигата на Нации

Познато кога Македонија ќе ги добие противниците во Лигата на Нации

На 8-ми февруари во Париз, Франција ќе се одржи жрепката за новото издание на Лигата на Нации каде што Македонија ќе ги добие своите противници.

Македонската фудбалска репрезентација ја чека ждрепката за „Лигата“ Ц. На ждребот изрбаниците на Милевски се сместени во третиот шешир заедно со Словачка, Северна Ирска и Кипар, па така овие селекции не можат да бидат наши противници во групата.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


ГРУПИ ЗА ЛИГА „Ц“

Шешир 1: Романија, Шведска, Ерменија, Луксембург
Шешир 2: Азербејџан, Косово, Бугарија, Фарски Острови
Шешир 3: Македонија, Словачка, Северна Ирска, Кипар
Шешир 4: Белорусија, Литванија/Гибралтар, Естонија, Летонија

Првопласираните од секоја група ќе обезбедат пласман во повисок ранг, односно Лигата „Б“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Србија на Англија и „украде“ талент на Манчестер Јунајтед!

Фудбалскиот сојуз на Србија успеа да го добие талентот на Манчестер Јунајтед Едвард Иброви…