Дома Фудбал Италија Познато кога Киелини ќе се врати на терените

Познато кога Киелини ќе се врати на терените

Капитенот на Јувентус, Џорџо Киелини се очекува да се врати на терените во февруари или најдоцна во март, пренесуваат италијанските медиуми.

35-годишниот дефанзивец ги скина вкрстените лиганети на коленото на почетокот на сезоната и моментално се рехабилитира од повредата.

„Мислам дека ќе бидам спремен во февруари-март. За жал тоа е многу долг период. Бев неколку дена на одмор и се вратив да продолжам со рехабилитацијата. Потребно е трпение“, изјави Киелини.

Киелини најверојатно ќе го одигра последниот дел од сезоната и ќе биде спремен за настап за Европското првенство со италијанската репрезентација.

Неговиот договор со Јувентус истекува на крајот на сезоната, но најверојатно ќе продолжи уште една сезона со „старата дама“.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Познати паровите за четвртфиналето и полуфиналето во Лигата на Европа

После ждребот за Лигата на шампионите се одржа и ждребот за Лигата на Европа. Завршниот ту…