Дома Фудбал Познато кога Агуеро ќе се врати на терените

Познато кога Агуеро ќе се врати на терените

Kаталонските медиуми објавија кога Барселона ќе може повторно да смета на Серхио Агуеро.

Офанзивецот е надвор од терените неколку месеци. Повредата според најавите на Каталонците сега е минато и Аргентинецот ќе може да го засили нападот на екипата.

Според најавите Агуеро ќе се врати во редовите на Барселона после репрезентацијата пауза во натпреварот со Валенсија. Тој натпревар е закажан за на 17. октомври во 21:00 часот.

Во редовите на Барса Агуеро пристигна како слбооден играч откако му заврши договорот со Манчестер Сити.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Што правеше Мегваер кога Дака постигна гол? 🎥

Maнчестер Јунајтед вчера беше поразен во натпреварот против Лестер, а после овој пораз се …