Дома Останати Кошарка Познати сите загинати во големата несреќа

Познати сите загинати во големата несреќа

Утрово, американските медиуми ги објавија имињата на сите деветмина загинати во големата хеликоптерска несреќа во која загинаа НБА легендата Коби Брајант и неговата ќерка Џана.

Тие заедно со уште седум лица патувале од својата кошаркарска академија Мамба кон местото Таусенд Оукс.

Меѓу жртвите е и дел од друго семејство, бејзбол тренерот Џон Алтобели, неговата сопруга Кери и нивната ќерка Алиса која заедно со Џана играле кошарка за Академијата Мамба и вчера патувале на турнир во Таусенд Оукс.

Загина и Кристина Маусер, исто така кошаркарски тренер, како и младата кошаркарка Пејтон и нејзината мајка Сара Честер, кои исто така оделе на турнирот во Таусенд. Како и пилотот Ара Зобајан.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Да се наежиш: Погледнете ја неверојатната кореографија на навивачите на Дортмунд

Борусија Дортмунд вечерва ја пречека екипата на Ајнтрахт од Франфурт. Како и секогаш, дома…