Дома Фудбал Англија Подзаборавениот Џердан Шаќири се врати со маестрален погодок 🎥

Подзаборавениот Џердан Шаќири се врати со маестрален погодок 🎥

Ливерпул моментално игра во гости кај нисколигашот Линколн во натпревар од 1. коло од англискиот Лига куп.

Јирген Клоп вечерва одлучи да им даде шанса на играчите кои најчесто се на клупа, но и покрај тоа Црвените веќе во 50 минута водат со 5:0.

Во досегашиот дел од натпреварот беа видени неколку прекрасни погодоци, но оној на Шаќири беше вистинско ремек дело. Уживајте.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Додека го чекаат Гвардиола да потпише, „граѓаните“ најдоа негов наследник

Ситуацијата со договорот на Пеп Гвардиола почна да ги загрижува челните луѓе на Манчестер …