Дома Останати Кошарка Подгорица го суспендираше Џејкоб Вајли

Подгорица го суспендираше Џејкоб Вајли

Tимот на Подгорица го суспендираше македонскиот репрезентативец Џејкоб Вајли откако не се појавил на последните тренинг.

Менаџерот на Вајли го информирал клубот дека причината за отсуството е семеен проблем.

„Агентот го извести клубот дека причината за заминувањето на Вајли е решвање на семеен проблем. Клубот го супсендираше кошаркарот, а јавноста ќе биде информирана за следните чекори“, соопштија од црногорскиот тим.

Ќе потсетиме Вајли требаше да се врати во клубот после настапот во квалификациите за СП со македонската рперезентација.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Ванеса најави тужби: Полицајци го сликале телото на Коби, па ги покажувале и се смееле на сликите

Сопругата на легендарниот кошаркар Коби Брајант, Ванеса ја бара правдата за нејзиниот сопр…