Дома Видео Погледнете ја средбата на Ѓоковиќ и Јокиќ во натпреварот на Денвер 🎥

Погледнете ја средбата на Ѓоковиќ и Јокиќ во натпреварот на Денвер 🎥

Никола Јокиќ со својот Денвер славеше на гости кај Лејкерс, а на овој натпревар имаше и познати имиња на трибините.

Новак Ѓоковиќ кој во САД го чека почетокот на Индијан Велс кој стартува за три дена ја искористи приликата да го поддржи својот сонародник.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Ѓоковиќ на трибините беше во друштво на Владе Дивац со кого и пред некој ден заедно го гледаа натпреварот на Интер Мајами во МЛС лигата. Имаѓе Ѓоковиќ и средба со Јокиќ по завршувањето на средбата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Кошаркарите на Далас натпис на српски јазик испратија провокација до Јокиќ 🎥

Лука Дончиќ игра уште една одлична сезона во дресот на Далас Маверикс, а како што стојат р…