Дома Фудбал Репрезентации Погледнете како изгледа зглобот на Себаљос после стартот на играчот на Египет 🎥

Погледнете како изгледа зглобот на Себаљос после стартот на играчот на Египет 🎥

Шпанија не го победи Египет во првиот натпревар на Олимписките игри, а оваа средба може да донесе проблеми за Барселона и Реал Мадрид.

Во првото полувреме поради повреди беа заменети Оскар Мингеса и Дани Себаљос. Не е познато дали двајцата ќе продолжат со настапот на Олимпијадата, но изгледа дека Себаљос е во полоша ситуација.

Мингеса се пожали на болка во мускулот, додека Себаљос доби голем оток на зглобот после старт на противнички фудбалер. Судијата ја прегледуваше ВАР снимката, но и покрај тоа репрезентативецот на Египет помина само со жолт картон.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Официјално: Покетино го продолжи договорот со ПСЖ

Aргентинскиот стратег Маурисио Покетино во ПСЖ пристигна во јануари на местото на Томас Ту…