Дома Фудбал Останато Погба и Мурињо – како се започна? Французинот ја откри вистината за расправијата!

Погба и Мурињо – како се започна? Французинот ја откри вистината за расправијата!

Пол Погба наскоро и официјално ќе ја соопшти одлуката за новиот клуб, a според најавите тоа ќже биде италијански Јувентус.

Во меѓувреме, на Амазон излезе документарен филм со име “Pogmentary”, снимен по примерот на Леброн Џејмс и Антоан Гризман, а особено интересен беше петтиот дел во кој Погба зборуваше за тоа како дошло до кавгата со Жозе Мурињо во Манчестер Јунајтед.

„Се започна кога се повредив, отидов во Мајами да се опоравам. Папараците ме фотографираа мене и мојата сопруга, а Мурињо му ги испрати тие слики на Рајола. Не ми се допадна, му се обратив на Мурињо: „Дали е реален? Доаѓам да тренирам повреден три пати на ден. Што се замислува кој сум јас?“, зборува Погба во документарецот.

Французинот го изнервирало и тоа што Мурињо го нарече „вирус“ во соблекувалната. Подоцна Португалецот го напушти Манчестер Јунајтед, а Погба остана до крајот на сезоната која неодамна заврши.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Реал Мадрид го освои Суперкупот на Европа🎥

Реал Мадрид ја оправда фаворитската улога против Ајнтрахт и го освои Суперкупот на Европа,…