Дома Останати Повторно политика во спортот: Српски одбојкари одбија да играат против Косово

Повторно политика во спортот: Српски одбојкари одбија да играат против Косово

Селекцијата на Србија во одбојка на плажа заврши на деветтата позиција на Балканското првенство откако се откажа од турнирот пред натпреварот со Косово.

Организаторот како официјална причина за откажувањето на Србија од турнирот наведе повреда, сепак Марко Макариќ на социјалните мрежи ја сподели вистинската причина.

„За жал ова е крај на натпреварувањето за нас затоа што не можеме да излеземе на терен против Косов. Натпреварувањето го завршуваме гордо на 9. место, за нас Косово е Србија“, стои во пораката на Макариќ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Зголеми ја својата добивка за 1000% во Mozzart

Во Mozzart обложувалници активен е СУПЕР МУЛТИ БОНУС со кој може да освоиш дури десет пати…