Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО Победа на Аргентина на стартот на Копа Америка против одличната Канада 🎥

Победа на Аргентина на стартот на Копа Америка против одличната Канада 🎥

Репрезентацијата на Аргентина со победа ја започна одбраната на титулата на Копа Америка, „Гаучосите“ беа подобри од Канада со 2:0.

Одиграа Канада и Аргентина офанзивен натпревар со многу шанси и возбудувања, а на крајот се радуваа светските шампиони.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


И покрај динамичното темпо првиот гол го видовме во 49. минута кога погоди напаѓачаот на Манчестер Сити, Хулијан Алварез. Конечните 2:0 во завршницата ги постави Лаутаро Мартинез.

Лионел Меси имаше неколку добри прилики, меѓутоа не успеа да се запише во листата на стрелци. Во второто коло на 26. јуни Аргентинците ги чека натпревар против Чиле, а во групата е и Перу.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Европско првенство во фудбал ЕУРО

Проверете

Медиумите по потписот го потсетија Ракитиќ на изјава до 2006 година

Хрватскиот ветеран Иван Ракитиќ и официјално беше претставен како нов фудбалер на Хајдук о…