Дома Македонски спорт Мак фудбал ПМФЛ распоред за третата рунда: Шкендија отвара со Пелистер, Вардар гостин на Шкупи, Работнички ги пречекува „пандевци“

ПМФЛ распоред за третата рунда: Шкендија отвара со Пелистер, Вардар гостин на Шкупи, Работнички ги пречекува „пандевци“

Денес во ПМФЛ се комплетираше вториот круг, после што следи третата последна рунда.

Сега според Бергеров ситем е направено вкрстување и одредени се паровите. Шкендија на стартот од третата рунда ќе отвори со Пелистер, Вардар ќе гостува кај Шкупи….Сезоната ќе заврши на 16. мај.

ЦЕЛОСНИОТ РАСПОРЕД

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Интер веќе бара замена за Лукаку

Челзи не се откажува од намерата да го донесе Ромелу Лукаку на „Стенфорд Бриџ“ и спрема но…