Дома Трансфер зона Пирло: Џеко можеше да стане играч на Јувентус

Пирло: Џеко можеше да стане играч на Јувентус

Mногу лесно утре Един Џеко можеше да биде противник на Рома, меѓутоа сепак како капитен ќе ја предводи „волчицата“ во дуелот со Јувентус.

Џеко беше многу блиску до Јувентус, меѓутоа на крајот трансферот пропадна затоа што Милик од Наполи не се пресели во Рома. Во најавата на натпреварот Андреа Пирло потврди дека Џеко навистина бил блиску до преселба во Торино.

„Станува збор за играч на кој му се воодушевувам со години. Можеше да стане играч на Јувентус, но преговорите немаа среќен крај. Така останува голем играч кој ни се допаѓа“, изјави Пирло.

Место Џеко на крајот во Јувентус дојде Алваро Мората.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Дали е ова е знак дека Дибала нема да добие договор каков што сака?

Паоло Дибала не е на нивото на кое навивачите на Јувентус очеуваат да биде, па затоа е тем…