Дома Фудбал Италија Пиоли: Против Аталанта треба да одиграме животен натпревар

Пиоли: Против Аталанта треба да одиграме животен натпревар

Тренерот на Милан, Стефано Пиоли не ги криеше незадоволството после ремито со Каљари на „Сан Сиро“.

Милан испушти шанса со победа да обезбеди пласман во Лигата на шампиони, па сега треба одлучувачкиот меч да го игра против Аталанта на гости.

„Нема смисла да мислиме што можеше да биде. Одигравме лошо и не успеавме да победиме. Сега сме фокусирани на следниот меч. Не бевме на нивото на претходните натпревари. Игравме по бавно и без доволно агресија“.

„Против Јувентус и Торино одигравме животни натпревари, истото треба да го направиме и против Аталанта. Ако не успееме нема да биде неуспех, но големо разочарување секако“, истакна Пиоли.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

„Историски момент беше денес да се гледа Македонија, срцето ми е полно за Пандев“

Марио Ѓуровски како што најавивме е дел од нашиот експертски кој ги коментира натпреварите…