Дома Фудбал Италија Пиоли: Ние сме млад тим и се уште не сме го достигнале максимумот

Пиоли: Ние сме млад тим и се уште не сме го достигнале максимумот

Тренерот на Милан, Стефано Пиоли истакна дека е задоволен од новите засилувања и дека тимот е спремен за стартот на сезоната.

Италијанскиот шампион утре го пречекува Удинезе во првото коло од новата сезона во Серија А.

„Милан е силен, на терен ќе видиме дали сме посилни од минатата сезона. Во очите на фудбалерите го видов истиот дух како минатата сезона и тоа ме тера да мислам позитивно. Ние сме шампиони, но започнуваме од нула утре. Млад тим сме и никој од нас не го достигнал се уште максимумот, верувам дека ќе растеме како тим оваа сезона“, изјави Пиоли.

„Сите се спремни за утрешниот меч, освен Тонали кој е повреден, но добро напредува. Сметам дека доволно го засиливме нападот, имаме комплетен тим, а што се однесува до Де Кетелар, најверојатно мечот ќе го почне од клупата“, откри Пиоли.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Претседателот на Интер лут на тренерот Инзаги

Притисокот врз тренерот на Интер, Симоне Инзаги се повеќе се зголемува после серијата на л…