Дома Фудбал Англија Пикфорт избега од карантин и се забавуваше во ноќен клуб (фото)

Пикфорт избега од карантин и се забавуваше во ноќен клуб (фото)

Раководството на Премиер лигата како и многу фудбалски лиги ширум Европа издаде соопштение дека сите играчи мора да бидат во карантин во наредните 14 дена поради пандемијата на коронавирус.

И додека повеќето фудбалери стриктно ги следат упатите на лигата и клубовите има и такви кои не се заинтересирани за настанатата ситуација.

Имено, голманот на Евертон, Џордан Пикфорд е фотографиран во еден паб во Ливерпул како пие пиво со пријателите и така се изложил на потенцијална зараза од коронавирус.

Голманот требаше да биде во самоизолација, но тој излегол да се забавува, а тоа сигурно скапо ќе го чини.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Познато кога Зидан може да добие отказ

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан категорично изјави дека не планира да даде оставка …