Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО Пикси мотивиран: Зошто да се плашиме? – Ќе ја нападнеме Англија!

Пикси мотивиран: Зошто да се плашиме? – Ќе ја нападнеме Англија!

Вечерва репрезентацијата на Србија ќе го игра својот прв натпревар на Европското првенство, а противник ќе им биде репрезентацијата на Англија која е еден од најголемите фаворити на турнирот.

Пикси најави дека нема да се плашат од Англичаните и ќе тргнат офанзивно да постигнат повеќе погодоци.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


„Зошто да не ги нападнеме? Не разбирам, зошто да им се плашиме, да ги оставиме да имаат контрола и ние да гледаме…Верувам во нас и очекувам отворен фудбал, шанси на двете страни. Ако не дадеме први гол? Ќе се обидеме да постигнеме повторно, не се осмневајте. Нормално дека ги почитуваме, но исто така пред се се почитуваме самите себе“, изјави Пикси на прес-конференцијата пред вечерашниот натпревар.

Натпреварот помеѓу Англија и Србија се игра вечерва од 21:00 часот на стадионот во Гелзенкирхен.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Европско првенство во фудбал ЕУРО

Проверете

ПСЖ не сака да плати 130 милиони, Челзи спрема понуда за Осимен

Фудбалерот на Наполи, Виктор Осимен е eден од најбараните на фудбалскиот пазар и ова лето …