Дома Фудбал Останато Перез: Кој сака да изгуби играч како Рамос?

Перез: Кој сака да изгуби играч како Рамос?

Газдата на Реал Мадрид Флорентино Перез вчера даде интервју после натпреварот на Реал Мадрид против Кадиз.

Една од темите беше и договорот на Серхио Рамос кој истекува на 30. јуни и во овој изгледа како да нема да остане во клубот.

Бензема можеби ќе мораме да го продадеме, како и Рамос. Кој сака да изгуби играч како Рамос? Се зависи од ситуацијата во клубот“, изјави Перез.

Рамос во Реал стигна во 2005 година од Севиља и прерасна во вистинска легенда на Реал и шпанскиот фудбал.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Алиоски со емотивна порака се збогува од Лидс🎥

Македонскиот репрезентативец Езѓан Алиоски денес преку видео порака се збогува со навивачи…