Дома Фудбал Светско првенство во фудбал „Пеналот врз Меси е срам за фудбалот“

„Пеналот врз Меси е срам за фудбалот“


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Аргентина ја совлада Полска со 2-0 и обезбеди осминафинале на Мундијалот во Катар, но во првото полувреме беше досуден спорен пенал кој е главна тема и по натпреварот.

Лионел Меси не го реализираше ударот од белата точка во 39. минута откако одличниот Војчех Шчесни успешно му го одбрани шутот.

Легендарниот англиски фудбалер Рио Фердинанд кој работи како стручен консултатнт за „Би-Би-Си“ кажа дека ВАР-технологијата направила грешка.

„Пеналот врз Меси? Тоа е срамота за фудбалот. ВАР не го воведовме за тоа. Шчесни едвај го допре Меси и тоа не беше пенал“, кажа Фердинанд.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Светско првенство во фудбал

Проверете

Европската Суперлига повторно се формира?Сега со 80 клубови и никој ќе нема сигурно место

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Европската фудбалска…