Дома Луд Спорт Париз вакво нешто нема видено: Ѓоковиќ славеше на урнебесен начин (видео)

Париз вакво нешто нема видено: Ѓоковиќ славеше на урнебесен начин (видео)

0

Новак Ѓоковиќ вчера го освои Мастерсот во Париз откако во финалето со 2:0 го победи Шоповалов, а потоа следеше урнебесно славје во соблекувалната.

„Србикоси“ се група на навивачи кои со години не поддржуваат тенисерите кога играме во Париз. Тие по победата осмислија кореографија и препеаја позната песна со текстот кој е осмислен на основа на игрите во текот на целата недела во Париз. Феноменално си поминав со нив и многу сум им благодарен на големата поддршка. Берси-Мерси-Берси“, напиша Ѓоковиќ на Инстаграм.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

14-годишен фудбалер на Ајакс го „шокираше“ светот (фото)

На социјалните мрежи се појавија фотографии од 14 годишниот фудбалер на Ајакс, Дејвид Исмо…