Дома Луд Спорт Паника на Австралија Опен: Се онесвести момче што собира топчиња🎥

Паника на Австралија Опен: Се онесвести момче што собира топчиња🎥

Денес на Австралија опен беше видена непријатна сцена за време на мечот помеѓу Лојд Херис и Микаел Торпегор.

Имено, поради високите температури во Мелбурн едно од момчињата за собирање топчиња одеднаш падна и се  онесвести.

По интервенцијата на докторите, момчето беше изнесено од теренот, а мечот мораше да продолжи, но тенисерите и публиката беа потресени од инцидентот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Познато со која песна Ибра и Михајловиќ не настапат на Сан Ремо 🎥

Во четврток ќе се одржи познатиот музички фестивал Сан Ремо на кој специјални гости ќ…