Дома Фудбал Италија Пандев со гол ја отвори сезоната (видео)

Пандев со гол ја отвори сезоната (видео)

Македонскиот репрезентативен капитен, Горан Пандев одлично ја отвори сезоната во Серија А.

Џенова фуриозно го започна натпреварот против Кротоне и веќе после 10 минути игра имаше водство од 2:0.

Стрелец на вториот гол беше токму Горан Пандев, кој мајсторски ја затресе мрежата  на противникот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Што Бартомеу напишал последно во „ВатсАп“ групата на Барселона?

Хозе Марија Бартомеу пред неколку дена одлучи да поднесе оставка од местото претседател на…