Дома Трансфер зона Падна првиот важен потпис во Неапол по освоеното Скудето!

Падна првиот важен потпис во Неапол по освоеното Скудето!


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Наполи по чекање од 33 години сезонава ја освои шампионската титула, меѓутоа и покрај тоа тренерот Лучијано Спалети ќе си замине. Аурелио Де Лаурентис сака да го задржи играчкиот кадар, па така потпис на нов договор стави дефанзивецот, Амир Рахмани.

Потписот на Рахмани е првиот важен пред наредната сезона и навивачите секако се задоволни што и во наредната сезона ќе го гледаат во тимот.

Фудбалерот роден 1994 година во Приштина го продолжи договорот со Наполи до летото 2027 година и во него има опција за продолжување на уште една.

Рахмани сезонава беше неизоставен дел од првиот состав на Спалети и во тандем со Кореецот Мин-Јае Ким беа вистински бедем пред голот на новиот италијански шампион.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Барселона ја сака ѕвездата на Јувентус

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Адриан Рабио ова лето…