Дома Фудбал Лига на шампиони Падна нов рекорд во Лигата на шампионите: Ова не му успеало на никој претходно!

Падна нов рекорд во Лигата на шампионите: Ова не му успеало на никој претходно!

Добивме нов рекордер во Лигата на шампионите.

Во вечершниот дуел помеѓу Ајакс и Спортиг за водство на Ајакс гол постигна Себастијан Хелер и така влезе во историјата на Лигата на шампионите. Халер го постигна својот десетти гол во Лигата на шампионите и така стана првиот играч кој стигнал до двоцифрен број на голови во првите шест натпревари во ЛШ.

жАјакс до овој момент вкупно има 17 голови што значи дека Халер постигнал повеќе од половина.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Реал во последните моменти се спаси од пораз против Елче 🎥

Елче беше блиску да приреди голема сензација во Ла Лига, но на крајот Реал успеа да извлеч…