Дома Фудбал Останато Очекувано: Герет Бејл започнува голф кариера

Очекувано: Герет Бејл започнува голф кариера


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Добро познато е дека Герет Бејл е голем зависник од играње голф, а сега откако ја заврши кариерата во фудбалот ќе почне и поконкретно да се занимава.

Само неколку недели по завршувањето на кариерата Бејл потврди дека ќе учествува на AT&T Pebble Beach Pro-Am турнирот во голф.

Натпреварување кое има награден фонд од дури седум милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

„Гакпо погреши, избрза со трансферот во Ливерпул“

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Искусниот стратег Ро…