Дома Македонски спорт Официјално: Ферхан Хасани промовиран во нов фудбалер на Партизани!

Официјално: Ферхан Хасани промовиран во нов фудбалер на Партизани!

Привремениот македонски репрезентативец Ферхан Хасани го засили албански Партизани.

Хасани беше член на ХЈК Хелсинки, но не ја продолжи соработката со финскиот клуб и беше во потрага за нов ангажман.

Хасани пристигнува како големо засилување во клубот кој има големи амбиции.

„Сакав да играм во Албанија и среќен сум што дојдов во Партизани. Албанскиот фудбал се игра на високо ниво. Тоа е силен шампионат и не е како во Македонија“ – рече Хасани.

Да потсетиме, во Партизани има уште двајца македонски фудбалери, Филип Најдовски и Кристијан Тошевски.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Гонзало Игуаин ги изненади сите со новиот изглед

Поранешниот аргентински репрезентативец Гонзало Игуаин се појави на тренинг во Интер Мајам…