Дома Фудбал Репрезентации Официјално: Украина го претстави селекторот со кој ќе гостува во Скопје

Официјално: Украина го претстави селекторот со кој ќе гостува во Скопје


Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓


Репрезентацијата на Украина денес го назначи Сергеј Ребров за нов селектор на националниот тим и тој ќе ги води Украинците на гостувањето во Скопје.

Се најавуваше дека Ребров ќе го преземе кормилото, меѓутоа до денес немаше официјална промоција бидејќи се чекаше да се среди докуматацијата со неговиорт договор ос Ал Аин од Саудиска Арабија.

„Среќен сум што се вратив во Украина и што ќе работам тука, семејството прифати да се вратиме. Морам да се заблагодарам на вооружените сили кои ни овозможуваат нормално да ги извршуваме нашите работи. Разговори за мое враќање имаше од поодамна, но бев под договор и сега се отвори шанса за соработка. Чест и задоволство ми е што ќе работам за мојата татковина“, изјави Ребров.

Украина во Скопје гостува на 16-ти јуни, а четири дена претходно ќе одигра пријателски натпревар против Германија во Бремен. На 19-ти јуни Украинците ги чека и вториот натпревар од овој квалификациски циклус против Малта.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Познато кога ќе продолжи холандското дерби

Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓ Холандската ф…