Дома Фудбал Италија Официјално: Малдини го напушти Милан

Официјално: Малдини го напушти Милан


Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓


Тоа што се најавуваше сега доби официјална потврда, Паоло Малдини и Милан се разделија.

Италијанскиот клуб со официјално соопштение потврди дека легендата нема повеќе да ја извршува улогата на директор во клубот.

Оваа вест уште синоќа одекна како „бомба“ и беше изненадување, со оглед на фактот што Малдини беше човекот кој го врати клубот на победничките патеки.

Притоа, Малдини е легенда на клубот, но имаше различни погледи за иднината со сопственикот Гери Кардинале и дошло до недоразбирање помеѓу двајцата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Познато кога ќе продолжи холандското дерби

Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓ Холандската ф…