Дома Фудбал Останато ОФИЦИЈАЛНО: Заврши сагата со Нејмар!

ОФИЦИЈАЛНО: Заврши сагата со Нејмар!

Заврши сагата со Нејмар, Бразилецот денес и официјално го продолжи договорот со ПСЖ.

Повеќе месеци се шпекулираше за иднината на Бразилецот, а на крајот таа е завршена со продолжување на договорот на четири години. Бразилскиот офанзивец кои недели го делеа од влегување во последната година од договорот ја продолжи верноста до летото 2025 година.

Според неофицијални информации Нејмар ќе заработува 30 милиони евра по сезона кога ќе се одземе данокот, а во договорот има и дополнителни клазули за вонуси. Посебно значајна е клазулата за бонус за освојување на Лигата на шампионите.

Најскапиот фудбалер во Париз дојде во 2017 година од Барселона за оштета од 222 милиони евра, а неколку пати се зборуваше за негово заминување од „Камп Ноу“, меѓутоа сега е јасно дека ќе го носи дресот на ПСЖ и во иднина.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

„Историски момент беше денес да се гледа Македонија, срцето ми е полно за Пандев“

Марио Ѓуровски како што најавивме е дел од нашиот експертски кој ги коментира натпреварите…