Дома Фудбал Англија Официјално: Евертон има нов тренер

Официјално: Евертон има нов тренер


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Евертон денес потврди дека Шон Дајч е нивниот нов менаџер.

Дајч потпиша договор со „Карамелите“ на две и пол години, до јуни 2025 година, а првиот меч во кој ќе го води тимот ќе биде против лидерот во шампионатот Арсенал на „Гудисон“ на 4 февруари.

„Чест е да се биде менаџер на Евертон. Јас и моите соработници сме навистина решени да му помогнеме на овој голем клуб да се врати на вистинскиот пат. Добро знаеме какви навивачи има Евертон и колку им значи клубот. Подготвени сме да работиме за да им го дадеме тоа што го сакаат“, рече Дајч.

Дајч мина речиси една деценија во Барнли, сега првата цел ќе му биде да го спаси тимот од испаѓање. Евертон по 20 натпревари е претпоследен тим на табелата со само 15 бода.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Роналдо по новиот рекорд: Одлично е што уште играм и постигнувам голови

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Кристијано …