Дома Останати Ракомет Официјално: Горбок го напушта Вардар

Официјално: Горбок го напушта Вардар

Рускиот ракометар во редовите на Вардар, Сергеј Грбок, објави дека го напушта клубот и следната сезона нема да биде во редовите на „Црвено-црните“.

Оваа одлука Грбок ја соопшти на неговиот Инстаграм профил, од каде што порача:

„Јас сакам да кажам едно големо благодарам за сето што го имам доживеано во овој клуб. Голема благодарност до сите фанови и градот Скопје. Јас сум многу среќен што успеав да знаат многу луѓе и тие станаа мојот живот. И многу благодарение на Сергеј Самсонеко за најдобар ракометен клуб во светот. Бев среќен што играв во овој клуб со толку прекрасни луѓе. Ви благодариме на сите многу“ – напиша Горбок.

View this post on Instagram

Јас сакам да кажам едно големо благодарам за сите што го имам доживеано во овој клуб. Голема благодарност до сите фанови и градот Скопје. Јас сум многу среќен што успеав да знаат многу луѓе и тие станаа мојот живот. И многу благодарение на Сергеј Samsonenko за најдобар ракометен клуб во светот. Бев среќен да игра во овој клуб со толку прекрасни луѓе. Ви благодариме на сите толку многу💪💪💪👏👏 I want to say a huge thank you to everyone that I have experienced in this club. Many thanks to all the fans and the city of Skopje. I am very happy that I got to know many people and they became my life. And many thanks to Sergey Samsonenko for the best handball club in the world. I was lucky to play in this club with such beautiful people. Thank you all very much💪💪💪🙏🙏🙏

A post shared by Сергей (@gorboksergej) on

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Ракомет

Проверете

Играчот за кого Роналдо рече дека е подобар од него: Славата го уништи, кокаинот го однесе во затвор

Го споредуваа со Фиго, требаше да биде дел од новата генерација на Португалија предводена …